Ünlü Trader Tokenleri Geri Aldı: O Altcoin için Satış Zamanı mı?

BitMEX’in kurucu ortağı ve ünlü trader Arthur Hayes, sepetindeki altcoin için kritik bir hamle yaptı. Hayes, 9,41 milyon dolar değerindeki PENDLE tokenlarını elden çıkararak potansiyel bir fiyat düşüşüne ilişkin topluluk endişelerini artırdı. İşte bilmeniz gerekenler.

Ünlü trader PENDLE’ları unstake etti, satış mı geliyor?

BitMEX’in kurucu ortağı ve bir kripto topluluğu figürü olan Arthur Hayes, 9,41 milyon dolar değerinde 1,55 milyon Pendle (PENDLE) tokenını unstake etti. Hayes’in elinde şu anda 1,69 milyon token var. Bu PENDLE tokenlerini elden çıkarması durumunda fiyat düşüşüne ilişkin topluluk endişelerine yol açtı.

Hayes’in, token başına ortalama alım fiyatı 2,24 dolar. Bu da Hayes’in şu anda yaklaşık 6,46 milyon dolarlık gerçekleşmemiş bir kârı olduğu anlamına geliyor.

Topluluk Hayes’in potansiyel satışını bekliyor

Sarsıcı işlem kripto topluluğu içinde tartışma ve endişeye yol açtı. Pek çok kişi fon konumundaki değişime düşüş hissiyatıyla karşılık verdi.

Kaynak: Da Vinci

Bununla birlikte, başka bir X kullanıcısı, Hayes’in sadece beş gün önce ortalama 6,15 dolar fiyatla daha fazla PENDLE token satın aldığını açıklayarak zıt bir bakış açısı ifade etti. Bu bağlamda kullanıcı, “Sakin olun çocuklar! Sadece 1 aylık stake’in kilidini açtı. Daha birkaç gün önce ortalama 6,15 dolar fiyattan 600 bin daha satın aldı. Neden şimdi elden çıkarsın ki?” dedi.

Hayes ve altcoin Pendle arasındaki derin ilişki

PENDLE, kullanıcıların gelecekteki getirileri tokenlaştırmasına ve ticaretini yapmasına olanak tanıyan bir protokol olan Pendle Finance (Pendle.fi) ile ilişkili merkezi olmayan bir finans (DeFi) tokeni. Hayes, geçmişte çeşitli vesilelerle Pendle.fi’ye desteğini ifade etti. Dahası, DeFi alanında Pendle’ı alenen onayladı. Ayrıca, özellikle önemli bir türev borsası olarak potansiyelini vurguladı.

Kaynak: Arthur Hayes

Piyasa duyarlılığı ve altcoin üzerindeki etkileri

Altcoin fiyatı, Hayes tokenlarını unstake etmeden önce 6 Haziran’da yaklaşık 6,30 dolar seviyesine ulaştı. Bu işleminden sonra, PENDLE fiyatı 6 dolar seviyesinin üzerindeydi. Bu yazı sırasında, altocin fiyatı son 24 saatte yaklaşık %2,7 düşüşle 5,96 dolara geriledi.

Kaynak CoinMarketCap

Bu arada, Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Hayes, 3 Mayıs’ta Bitcoin’in yerel dibini gördüğünü söyledi. Ayrıca, piyasanın önümüzdeki birkaç ay içinde yavaş yavaş fiyatını yükselteceğini öne sürdü. Hayes’in yerel dip önerisi sırasında BTC fiyatı 59.804 dolardı. Mevcut durumda ise BTC, 71.287 dolardan işlem görüyor. Bu da neredeyse %20 artış anlamına geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir